Bizim məhsullarımız ən ciddi sınaqdan keçib!
– “ArmaKontrol” şirkəti geniş çeşidli avtomatlaşdırılmış təhlükəsizlik sistemlərinin hazırlanması və quraşdırılması sahəsində ixtisaslaşıb. Belə ki, ziyarətçilər şirkətimizin “CIPS Securika 2016” sərgisindəki stendində hava şəraiti və atmosfer yağıntılarının təsir göstərmədiyi müxtəlif diametr və yüksəklikdə olan zərbəyədavamlı hidravlik maneə-tumbaların nümunələri, avto-saxlayıcılar (maneə blokları), yol tələləri (“kirpilər”), maneə-şlaqbaumlar və s. məhsullarla tanış ola bilərlər. Biz həmçinin avtomatlaşdırılmış dayanacaq sistemlərini – “parkinq” və qeydiyyat nişanı nömrələrini tanıma sistemləri, parkinq qıfılları, turniket sistemləri və digər məhsulları təqdim edirik.
Bütün məhsullar şirkətimizin Türkiyədə yerləşən müəssisəsində yüksək standartlara uyğun olaraq istehsal edilir. Məsələn, maneə blokları dünyanın ən ciddi qəza testlərindən (“crash-test”) keçib və bu test zamanı 12 tonluq yük maşını (80 km/saat sürətlə hərəkət etməklə) quraşdırılmış maneəni keçə bilməyib. Bu testləri əks etdirən videolar stendimizdəki monitorlarda nümayiş edilir.
Şirkət sərgidə debüt etsə də, artıq Azərbaycanda yaxşı tanınır, belə ki, biz burada bir neçə layihəni uğurla reallaşdırmışıq. Bir sıra müştərilər şirkətimiz barədə internet vasitəsi ilə məlumat əldə ediblər. Biz sərgidə şirkət barədə məlumat vermək, öz məhsullarımızı və şirkətin imkanlarını bütün maraqlanan tərəflərə nümayiş etdirmək üçün iştirak edirik. Biz əsasən ticarət mərkəzləri, otel, rəsmi təyinatlı binaların, hərbi bazaların, AİB qapı və maneələrinin və s. tikintisi ilə məşğul olan inşaat şirkətləri ilə görüşlər keçirmək niyyətindəyik. Biz sərgini istər iştirakçıların tərkibi, istərsə də ilk gündən etibarən müşahidə edilən ziyarətçi fəallığı baxımından çox bəyəndik.

Наша продукция выдержала самые строгие испытания!
– Производственная компания ArmaKontrol специализируется на изготовлении и установке большого спектра автоматизированных систем безопасности. Так, на нашем стенде выставки CIPS Securika 2016 посетители могут видеть в качестве образцов противоударные гидравлические барьеры-тумбы различного диаметра и высоты, автозаградители (барьерные блоки), дорожные ловушки (ежик), барьер-шлагбаумы, на которые не влияют погодные условия и атмосферные осадки, и т.д. Также мы представляем системы автоматизации стоянок – системы парковки и распознания номерного знака, парковочные замки, турникетные системы и др.
Вся продукция производится на нашем предприятии в Турции по высочайшим стандартам. Например, барьерные блоки прошли самые строгие мировые краш-тесты, в ходе которых 12-тонный грузовой автомобиль на скорости 80 км/ч не смог преодолеть установленное заграждение. Видео данных тестов демонстрируется на мониторах, установленных на нашем стенде.
Хотя на выставке компания позиционируется впервые, но в Азербайджане нас уже знают, поскольку мы успешно реализовали несколько проектов. Многие клиенты находили нас посредством интернета. На выставку мы прибыли, чтобы заявить о себе, продемонстрировать свою продукцию и возможности компании всем заинтересованным сторонам. Ищем встреч с представителями строительных компаний, особенно задействованных в строительстве торговых центров, отелей, зданий государственного назначения, ворот и заграждений военных баз, КПК и т.д. Выставка нам очень понравилась – и составом участников и активностью посетителей, проявленной с самого первого дня.