FHN Dövlət Yanğın Nəzarəti Xidmətinin təşəbbüsü ilə seminar-müşavirə keçirilib
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Dövlət Yanğın Nəzarəti Xidmətinin təşəbbüsü ilə Xəzər rayon İcra Hakimiyyətində "Yay mövsümündə yanğın təhlükəsizliyi tədbirləri" mövzusunda seminar-müşavirə keçirilib.
Seminar-müşavirədə FHN-in Dövlət Yanğın Nəzarəti Xidmətinin şöbə rəisi daxili xidmət polkovniki Elnur Babayev, Xəzər Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının I müavini Elşən Qurbanov, 4-cü ərazi Dövlət Yanğın Nəzarəti İdarəsinin rəis müavini daxili xidmət polkovniki Rasim Bağırov, FHN Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Xəzər rayon Yanğından Mühafizə Hissəsinin rəisi daxili xidmət polkovniki Azər Seyidzadə, Xəzər Rayon Mənzil Kommunal Təsərrüfatı Birliyinin baş mühəndisi Ədalət Muradov, Su Kanal İdarəsinin rəisi Mübariz Nəsirov, Enerji Təchizatı və Satışı İdarəsinin, Polis şöbəsinin, habelə rayon inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbirdə yay mövsümündə ümumi yanğın təhlükəsizliyi tədbirləri, xüsusilə yolkənarı və kommunikasiya xətləri keçən sahələrin quru ot və kol-kosdan təmizlənməsi, yanğına qarşı su təchizatı sistemlərinin saz vəziyyətdə saxlanılmasının vacibliyi və digər tələblər diqqətə çatdırılıb, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
FHN-in Dövlət Yanğın Nəzarəti Xidməti yanğın təhlükəsizliyinin təmin edilməsi istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir.

По инициативе Государственной службы пожарного надзора МЧС прошел семинар-совещание
По инициативе Государственной службы пожарного надзора МЧС в Исполнительной власти Хазарского района прошел семинар-совещание на тему «Меры пожарной безопасности в летний сезон».
В семинар-совещании приняли участие начальник отдела Государственной службы пожарного надзора МЧС полковник внутренней службы Эльнур Бабаев, первый заместитель главы Исполнительной власти Хазарского района Эльшан Гурбанов, заместитель начальника 4-го территориального Управления Государственного пожарного надзора Расим Багиров, начальник противопожарной части Хазарского района Государственной службы пожарной охраны МЧС полковник внутренней службы Азер Сеидзаде, главный инженер Объединения жилищно-коммунального хозяйства Хазарского района Адалят Мурадов, начальник Водно-канального управления Мубариз Насиров, представители Департамента энергоснабжения и сбыта, Отделения полиции, а также районного административного округа.
Мероприятие было посвящено общим мерам пожарной безопасности в летний сезон, особенно очистке обочин и линий связи от сухой травы и кустарников, важности поддержания систем противопожарного водоснабжения в хорошем состоянии и другим требованиям, были даны ответы на вопросы, интересующие участников встречи.
Государственная служба пожарного надзора МЧС продолжает работу по обеспечению пожарной безопасности.