“Securika CIPS 2016” - peşəkarları arasında beynəlxalq dialoq
Bakı Ekspo Mərkəzində 9-cu Xəzər Beynəlxalq Mühafizə, Təhlükəsizlik və Xilasetmə vasitələri “Securika CIPS 2016” sərgisi öz işinə başladı. Sərgilərin təşkilatçıları qismində Böyük Britaniyanın “ITE Group plc” şirkəti və onun tərəfdaşı “Iteca Caspian” şirkəti çıxış edirlər.
“Securika CIPS 2016” sərgisinin açılış mərasimində çıxış edən Azərbaycan Respublikası iqtisadiyyat nazirinin müavini Niyazi Səfərov qeyd etdi ki, qeyri-neft sektorunun inkişafı Azərbaycan iqtisadiyyatının möhkəmləndirilməsi istiqamətində prioritet məsələyə çevrilmişdir. Bu artım çərçivəsində yerli müəssisələr rəqabət qabiliyyətli məhsulların buraxılmasını təmin edir. Hazırkı sərgi isə müasir istehsalın inkişafının əyani göstəricisidir.
Fövqəladə Hallar Nazirliyi (FHN) nəzdində İnşaat işlərinin təhlükəsizliyinə nəzarət üzrə Dövlət Agentliyinin rəis müavini Elxan Əsədov Azərbaycanın inşaat sənayesində böyük miqyaslı dəyişikliklərin perspektivini vurğuladı.
“ITE Group” şirkətinin icraçı direktoru cənab Edvard Stroon bildirdi ki, Securika CIPS 2016, Aquatherm Baku və  BakuBuild 2016 sərgilərində dünyanın 26 ölkəsindən 298 şirkət iştirak edir. Sərgidə İtaliya, BƏƏ, İran öz milli pavilyonlarını təqdim edirlər. Türkiyə də bu tədbirdə böyük ekspozisiya ilə çıxış edir. Cənab E. Stroon tədbirə toplaşanları Azərbaycanın Müstəqillik Günü münasibəti ilə təbrik etdi və bu layihə ilə fəal əməkdaşlığa görə sərginin sponsorları və tərəfdaşlarına öz minnətdarlığını bildirdi.
“Securika CIPS 2016” sərgisi ən yeni avadanlıq nümunələri, müasir texnologiyalar, mühafizə televiziyası, girişə nəzarət sahəsində ən yaxşı layihə təkmilləşdirmələri, qəza və xilas texnikası ilə hamının marağına səbəb olur.
Builki sərginin işgüzar proqramı seminarlar, təqdimatlar, ustad dərsləri və bazarın aparıcı oyunçularının perspektivli layihələrinin monitorinqi baxımından da səmərəlidir. Beləliklə, “Securika CIPS 2016” sərgisi çoxsaylı işgüzar görüşlərə və tərəfdaşlarla ünsiyyətə, beynəlxalq miqyasda məlumat mübadiləsinə, aktual xidmətlərin geniş çeşidinə və s. zəmanət verir.
Securika CIPS 2016” sərgisi Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası, habelə Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) tərəfindən dəstəklənir.

Securika CIPS 2016 – международный диалог профессионалов отрасли безопасности
В Баку Экспо Центре начали свою работу 9-я Каспийская Международная Выставка «Охрана, Безопасность и Средства Спасения» Securika CIPS 2016, 22-я Азербайджанская Международная Выставка «Строительство» BakuBuild 2016 и 9 Международная Выставка «Отопление, Вентиляция, Кондиционирование, Водоснабжение, Сантехника, Технологии по Охране Окружающей Среды, Бассейны и Возобновляемая Энергия» Aquatherm Baku 2016 и . Организаторами выставок выступают Британская компания ITE Group и ее партнер компания Iteca Caspian. Крупнейшее мероприятие Прикаспийского региона в строительной области ознаменовало начало «Каспийской Строительной Недели».
Выступая на церемонии торжественного открытия, заместитель министра экономики Ниязи Сафаров отметил, что приоритетом упрочения экономики Азербайджана стало развитие ненефтяного сектора. В рамках этого роста отечественные предприятия обеспечивают выпуск конкурентоспособной продукции. И нынешняя выставка является наглядным показателем развития современного производства.
Заместитель начальника Государственного агентства по контролю над безопасностью строительных работ при МЧС Эльхан Асадов подчеркнул перспективу масштабных изменений в строительной индустрии Азербайджана.
Исполнительный директор ITE Group Эдвард Cтроон сообщил, что экспозиция выставок Securika CIPS 2016, BakuBuild и Aquatherm Baku включает 298 компаний из 26 стран мира. Национальные павильоны представляют Италия, ОАЭ, Иран. Крупную экспозицию демонстрирует Турция. Господин Строон поздравил собравшихся с Днем Независимости Азербайджана, и поблагодарил спонсоров и партнеров выставки за активное сотрудничество с проектом.
Securika CIPS 2016 вызывает всеобщий интерес новейшими образцами оборудования, современными технологиями, лучшими проектными разработками в области охранного телевидения, контроля доступа, аварийной и спасательной техники.
Деловая программа этого года эффективна семинарами, презентациями, мастер-классами, мониторингом перспективных проектов от ведущих игроков рынка. Таким образом, выставка Securika CIPS 2016 гарантирует многочисленные деловые встречи и общение с партнерами, обмен опытом в международных масштабах, широкий ассортимент актуальных услуг и т.д.
Securika CIPS 2016 поддерживается Национальной Конфедерацией Организаций Предпринимателей (Работодателей) Азербайджанской Республики, а также Фондом Поощрения Экспорта и Инвестиций в Азербайджане (AZPROMO).