Yeni müştərilərin cəlb edilməsi və həmkarlar ilə təcrübə mübadiləsinin təsiri
– Müasir təhlükəsizlik və video müşahidə sistemləri ilə tanış olmaq istəyi məni “Securex Caspian” sərgisinə gətirdi. Bu istiqamətdə, pərakəndə satış, bankçılıq, şəxsi istifadə və s. kimi sahələrdə istifadə oluna biləcək çoxlu müxtəlif məhsullar və təkliflər var. Bizim ölkədə və xaricdə çoxlu tərəfdaşlarımız var ki, məncə, onlar buna maraq göstərə bilərlər.
Sərgi, ümumilikdə, yeni müştərilərin cəlb edilməsi, həmkarlar ilə təcrübə mübadiləsi və yeni işgüzar əlaqələrin qurulması üçün çox layiqli bir meydançadır. Müasir şəraitdə şəxsi təhlükəsizlik, iş yerində, ictimai yerlərdə, yollarda və vətəndaşların kütləvi şəkildə ziyarət etdiyi yerlərdə təhlükəsizlik gündəlik həyatımızda ən mühüm yerlərdən birini tutan məsələdir.
Ona görə də vətəndaşların öz şəxsi təhlükəsizlik imkanları və təhlükəsizlik və mühafizə sahəsində fəaliyyət göstərən müvafiq struktur və şirkətlər haqqında məlumat ala biləcəyi, yeni, müasir vasitələrlə tanış ola biləcəyi yer olan bu cür sərgilərin keçirilməsi, şübhəsiz ki, çox vacibdir.
Mənim müşahidələrimə görə, “Securex Caspian”-ın iştirakçı şirkətlərinin stendlərinə göstərilən maraq sərginin ziyarətçilərin istək və ehtiyaclarını tam təmin etdiyini göstərir.

Эффект привлечения новых клиентов и обмена опытом с коллегами
– На выставку Securex Caspian меня привело желание познакомиться с современными системами безопасности и видеонаблюдения. Здесь представлено много различных решений и предложений в этом направлении, которые могут применяться в ритейле, банковской сфере, в личном пользовании и т.д. У нас немало партнеров по стране и за рубежом, которых, думаю, это может заинтересовать.
Выставка, в целом, очень достойная площадка для привлечения новых клиентов, обмена опытом с коллегами и налаживания новых деловых связей. В современных условиях личная безопасность, безопасность на производстве, в общественных местах, на дорогах и в местах массового посещения граждан занимает одно из первостепенных мест в нашей повседневной жизни.
Поэтому проведение подобных выставок, на которых граждане могут получить информацию о возможностях личной безопасности, а соответствующие структуры и компании, работающие в сфере охраны и безопасности, познакомиться с новыми, современными средствами, безусловно, очень важно.
Интерес, который я наблюдаю на стендах компаний-участниц Securex Caspian, показывает, что выставка целиком оправдывает желания и потребности посетителей.